Booking.com heading

Purpurinis vakaras Anykščiuose

Purpurinis vakaras“ dviejų dienų festivalis Anykščiuose Vytautui Kernagiui atminti

Muzikinis stilius: bardų muzika, dainuojamoji poezija, dainuojantys aktoriai.

Festivalis vyks rugpjūčio 26-27 dienomis 

Vieta: Dainuvos slėnis, Anykščiai

APIE FESTIVALĮ:
Mintis literatūriniame Anykščių krašte rengti dainuojamosios poezijos festivalį kilo iš karto po lietuviškosios dainuojamosios poezijos pradininko Vytauto Kernagio mirties, 2008 kovo mėn. Norėdami dar labiau įprasminti jo atminimą, Anykščių r. savivaldybės (mero Sigučio Obelevičiaus, tuometinio jo patarėjo Sergėjaus Jovaišos) bei rašytojo Vytauto V. Landsbergio ir aktoriaus bei bardo Gedimino Storpirščio iniciatyva Anykščių Dainuvos slėnyje tų metų rupjūčio paskutinį savaitgalį įvyko pirmasis „Purpurinis vakaras“. Neatsitiktinai festivalio pavadinimas sutampa su vienos V. Kernagio dainos pavadinimu.

Šiemetinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ taip pat dedikuojamas V. Kernagio 60-mečiui.

Per ketverius metus festivalis gerokai išsiplėtė, neapsiribojantis vienu koncertu ar tik koncertu. Jo programoje – įvairūs susitikimai su įdomiais žmonėmis, literatūriniai spektakliai, susitikimai su poetais, aktyvios pramogos ir t.t.

Šiemet pirmą kartą festivalio įvadinis koncertas bus surengtas Vilniuje. Rugpjūčio 24 d. klube „Artistai“ lietuvių kompozitorius bei dainų atlikėjas Andrius Kulikauskas kartu su svečiu iš Šiaurės Airijos Denisu McLauglinu atliks specialiai šiam festivaliui savo sukurtą bardišką kompoziciją.

Pirmąjį festivalio vakarą, rugpjūčio 26-ąją, Dainuvos slėnyje  plaikstysis jaunatviška dvasia. Kartu su jaunaisiais dainuojamosios poezijos atlikėjais šėls ir Andrius Kaniava, „Keistuolių“ teatro aktorius, dainų autorius ir atlikėjas.

Vidurnaktyje Anykščių kolyčioje Birutė Mar su Aleksu Kazanavičiumi parodys spektaklį „Jis ir ji“, pastatytą pagal anykštėno Jono Biliūno laiškus žmonai Julijai. Vėliau tame pačiame Dainuvos slėnyje bus rodomas kinas. Viename iš filmų bus galima išvysti prieš ketverius metus į anapilį iškėliavusio aktoriaus Algimanto Masiulio skaitomą A. Baranausko „Anykščių šilelį“

Festivalio šeštadienį, rugpjūčio 27 d., nuo pat vidudienio iki vakaro Dainuvos slėnyje bus rengiamos aktyvios intelektualinės pramogos, kurių metu bus galima pasukti galvą prie stalo žaidimų ar poezijos mįslių įminimų. Popiete, Sakralinio meno centre, rašytojas V. V. Landsbergis skaitys savo pasaką „Rudnosiukas“.

„Purpurinis vakaras“ tradiciškai baigsis festivalio pabaigos didžiuoju koncertu. Kuriame dalyvaus žinomi Lietuvos bardai Virgis Stakėnas, Gediminas Storpirštis, Aidas Giniotis, Saulius Bareikis (kartu su sūnumi Jokūbu), Andrius Kulikauskas, jaunesnės kartos atlikėjai Ieva Narkutė, Eglė Sirvydytė, „Saulės broliai“, Mantas Zemleckas, Kamilė Gudmonaitė, Justė Mykolaitytė ir kt. Scenoje pasirodys ir svečias iš Airijos D. McLauglinas, daugeliui pažįstamas iš Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ koncertų.

Festivalio kulminacija – projekto „Kernagis gyvai“ koncertas. Kartu su kompozitoriumi A. Kulikausku ir muzikine grupe iš ekrano susirinkusiems dainuos ir pats maestro V. Kernagis.

Į visus festivalio renginius, išskyrus abu pagrindinius koncertus, įėjimas nemokamas. Pasak festivalio direktorės Alinos Semionovos, tik pradėjus prekiauti bilietais, šio žanro mylėtojai iš karto sukruto. „Kad ir kaip smarkiai žmonės pirktų bilietus, galime drąsiai patikinti – vietų visiems, pakaks. Dainuvos slėnis didelis.  Tačiau abonementinių bilietų skaičius rezervuotas“ – kalbėjo direktorė. Ji taip pat primena, kad į festivalį galima atvykti ir su palapinėmis. Čia įsikursiąs palapinių miestelis taip pat erdvus.

VšĮ „Bardai LT“ informacija

Plačiau apie festivalį : 
www.bardai.lt
Alina Semionova mob. 8 656 48387, 8 672 54580, el.p.: bardai.lt@gmail.com


No comments:

Post a Comment