Booking.com heading

Anteja Blog'as: Svajonių Italija

Svajojau pamatyti nuostabią šalį, esančią pietų Europoje, pamatyti tas nuostabias palmes, kurios pučiant vėjui plazda savo keistos formos lapais. Tokių palmių net nemačiau būdama Kryme, arba buvau tiesiog ne toje vietoje, kur jos auga. Svajonė išsipildė pamatyti Italiją nuo 2012 metų sausio 25-os dienos iki sausio 29-os dienos.
Italija nuostabi šalis, pirmiausia savo išskirtinais architektūros pastatais, šiltu klimatu. Kai buvau Romoje, tuomet buvo iki 15 laipsnių šilumos, o Lietuvoje buvo iki 20 laipsnių šalčio ir be galo daug sniego. Didžiausią įspūdį paliko mandarinai, augantys prie pat gatvių, kurių spalva atsispindi nuo šalia esančių medžių.
Romos piliečiai labai paslaugūs, malonūs, bendraujantys, teko klausti kaip nuvykti į reikiamą vietą, visi žmonės maloniai ėmė aiškinti kaip nukeliauti, kokiu transportu iki konkrečios stoteles važiuoti ir visi sakė tokią pačią informaciją, ir tai buvo tiesa.


Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad perkant autobuso bilietus iš oro uosto į Romą bilietai kainuoja 4 eurus, o iš Romos perkant bilietą į oro uostą bilietai kainuoja 6 eurus. Autobusai prižiūrėti, jokios nemačiau šiukšlytės, metro stotis sudėtingai įrengta, daug reikia blaškytis ieškant išėjimo, o traukiniai kaip supratau specialiai išpaišyti graffiti.
Turistams, norintiems pažinti Romos miestą, sužinoti apie lankomus objektus tam yra skirti autobusai, kurie kiekvieno autobuso maršrutu vežioja turistus po lankytinas vietas, pasakoja apie jas. Yra tokių autobusų, kurie veža be jokių sustojimų, tačiau aš važiavau tokiu, kuris nuvažiuoja iki lankytino objekto ir sustoja, tuomet galima išlipti, pavaikščioti ir laukti atvažiuojant kito tokio pačio autobuso. Tai nėra brangus vienas iš kitų Romos pažinimo būdų.
Keista yra tai, kad Romos miesto pakraštyje - labai daug šiukšlių, mašinų sąvartynai, tačiau miesto centras tvarkingas, pastebėjau tik kelis elgetaujančius piliečius.
Sunku buvo rasti prekybos centrą, na tokį, kaip Lietuvoje "Norfa", tačiau radau, ir kainos nepasakyčiau, kad labai jau skiriasi. Galiu pasakyti tik tai, kad Italijos šokoladai tikrai labai skanūs ir kaina mažai kuo skiriasi nuo Lietuviškų šokoladų kainų.
Rekomenduoju paragauti Itališkų ledų, kurių yra labai daug rūšių. Ledų skonių neįmanoma lyginti su tokiais ledais, kuriuos valgome Lietuvoje. Ledų kainos įvairios, mažiausia kaina - 2-u eurai, tačiau ir jų įdeda pakankamai.
Gatvėse įvairių tautų piliečiai parduoda Italijoje gaminamas skaras. Su pardavėjais galima derėtis, jie kartais per daug įkyriai siūlo pirkti skaras, įdomu yra tai, kad perkant ką nors iš pardavėjų, jie siūlo atkreipti dėmesį ir į kitas prekes, sako nieko tokio, nemokamai galite apžiūrėti, jie patys išvynioja prekes ir tik tuomet leidžia jas apžiūrėti.
Norint nueiti, apžiūrėti kokią nors lankytiną vietą, pirmiausia reikia praeiti per apsauginį metalo detektorių, nes draudžiama į viešas patalpas, kuriose yra daug žmonių, įsinešti aštrius daiktus, kuriais galima sužeisti kitus.
Nors ir viename teko būti muziejuje - Vatikano muziejuje, bet jam apžiūrėti, susipažinti su šalies istorija, reikia skirti visą dieną, muziejuje yra ir kavinė, poilsio zonos.
Fotografuojantiems turistams nė vienas pilietis netrukdo, apeina aplinkui, kad nesugadintų nuotraukos kompozicijos, būdingas supratimas daryti kitiems tik gerą, kad ir jiems būtų taip pat atlyginta.

Ciao Italia.

No comments:

Post a Comment