Booking.com heading

„Velnio akmuo“ – aukščiausios prabos rokas ir metalas dviejose scenose


Liepos 12 – 15 dienomis Anykščiuose vyksiantis muzikos festivalis „Velnio akmuo“ laikomas vienu reikšmingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės vasaros renginiu. Pateisindamas suteiktą vardą „Velnio akmuo“ ruošia aukščiausios kokybės muzikinę programą ir festivalio lankytojus pasitiks nemenkai atsinaujinęs.

Velniškajame festivalyje pasirodys net 30 kolektyvų iš 13 pasaulio šalių. Kaip įprasta, „Velnio akmuo“ neapsiriboja vien Europos sienomis – festivalio lankytojai taip pat sulauks svečių iš karštojo Egipto, egzotiškosios Čilės ir iš JAV „auksine valstija“ laikomos Kalifornijos. Be to, šiemet „Velnio akmuo“ pasižymi gerokai platesniu muzikiniu spektru. Šiame festivalyje karaliaus ne vien sunkusis metalas, bet ir nuo metalo ištakų neatsiejamas rokas.

Savo ausiai artimą skambesį atras įvairiausios stilistikos roko ir metalo muzikos mėgėjai. Subtiliai, jausmingai ir tuo pačiu šiek tiek purvinai skambės prancūziško shoegaze stiliaus projektas „Alcest“. Stoner stiliaus ir alternatyvaus roko atstovai „Truckfighters“ šėls su užtikrinta energija, triukšmingai ir stipriai. Norvegijos black thrash metalo kūrėjai „Aura Noir“ pateisins ekstremalios muzikos gerbėjų lūkesčius – trijulė jau nuo „Mayhem“ laikų, beveik dvidešimt metų, savo pasirodymais skleidžia sunkią, agresyvią, tamsią juodo ir greito metalo nuotaiką. Mėgstantys kokybišką muziką su įspūdingu reginiu turėtų laukti švedų heavy metalo komandos „Enforcer“ pasirodymo, kur bus naudojami pirotechnikos efektai – to festivalyje istorijoje iki šiol dar nebuvo. Savo turtinga kūryba fanų būrį Lietuvoje pirmą kartą pamalonins ir kitas švedų kolektyvas – „Lake of Tears“. O viena pagrindinių festivalio grupių „Anathema“ (savo karjerą pradėjusi nuo death ir doom metalo, dabar puoselėjanti alternatyvųjį ir progresyvųjį roką) nustebins tiek senosios, tiek naujosios kūrybos gerbėjus. Legendiniai britai „Velnio akmens“ auditorijai ruošia pusantros valandos trukmės savo stipriausių kūrinių programą.

Festivalyje šiais metais pasirodys net septynios lietuvių grupės. Šiuos, iš lietuviško metalo scenos atrinktus kolektyvus galima įvardinti vienais iš šiuo metu stipriausių ir perspektyviausių Lietuvos roko ir metalo muzikos atstovų. Savo profesionalumu jie niekuo nenusileidžia svečiams iš užsienio.

Visas „Velnio akmens“ muzikinis veiksmas bus patogiai paskirstytas išsiplėtusioje festivalio teritorijoje. Pagrindinėje, metalo scenoje ketvirtus metus tradiciškai gros sunkiosios muzikos atlikėjai: nuo solidžią patirtį sukaupusių, plačiai žinomų kolektyvų iki entuziazmu trykštančių jaunų, perspektyvių grupių. Svarbia šių metų „Velnio akmens“ naujove tapo roko scenos atsiradimas, lėmęs ir festivalio teritorijos, ir programos pokyčius. Rokui šįkart bus skiriamas ne mažesnis dėmesys nei metalui, tad abi scenos žada lygiaverčiai stiprią programą visiems festivalio lankytojams!

Video:
No comments:

Post a Comment