Booking.com heading

Anykščių regioniniame parke prasideda tarptautinė stovykla-akcija "Švarinkime Šventosios upę 2014"

Jau dvyliktus metus kiekvieną vasarą Anykščių regioninio parko direkciją sukviečia Anykščių rajono moksleivius bei mokytojus į 3 dienų vasaros stovyklą akciją „Švarinkime Šventosios upę“. Stovyklos tikslas – praplaukti valtimis Šventosios upės vandens trasa esančia parko teritorijoje per 30 km, ir iš upės tėkmės ir užutėkių surinkti susikaupusias šiukšles – plastikinius, stiklinius butelius, buitines šiukšles ir kt.

Stovyklos dalyviai, ne tik renka šiukšles, bet ir susipažįsta su regioninio parko gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis, čia vyksta įvairūs užsiėmimai, žygiai, sportinės, orientacinės varžybos, susitikimai su įdomiais žmonėmis, išgyvenimo gamtoje pamokos ir kt.

Šiais metais stovykloje nemažai naujovių. Pirmiausia ji tapo tarptautine, nes prie stovyklautojų prisijungs ir Anykščių regioniniame parke dirbantys savanoriai: Mery iš Armėnijos ir Geoffrey iš Prancūzijos!

Kita naujovė - tai sukurtas stovyklos interaktyvus žemėlapis, kuriame visi žmonės galės stebėti, kur šiuo metu yra stovyklautojai, jų žemėlapyje paliktame pėdsake stebėti ką jie veikia, kokias ir kur šiukšles renka. Tie kurie lankėsi Anykščių regioniniame parke ir žino vietas, kurias reikėtų sutvarkyti, galės pranešti apie tai, o aktyviausieji, matydami šią informaciją, galės prisijungti ir padėti akcijos dalyviams.

Čia pateikiamas žemėlapis - kuriame galite matyti akcijos dalyvių judėjimą ir pranešti jiems apie šiukšles:

No comments:

Post a Comment